Webové stránky s redakčním systémem FoND

Chcete-li mít obsah Vašich stránek stále pod kontrolou, jsou optimální variantou webové stránky s redakčním systémem. Redakční systém internetových stránek FoND, který používám a na kterém je postaven i tento web, umožňuje sandno udržovat obsah webu stále aktuální. Ke spravování obsahu stránek stačí webový prohlížeč a připojení k internetu. Přístup k editaci je samozřejmě zabezpečen na několika úrovních z nichž pro Vás nejviditelnější je přihlášení jménem a heslem. Samotná úprava obsahu stránek je velmi jednoduchá a nevyžaduje žádné zvláštní znalosti a provedete ji stejně snadno jako úpravu dokumentu v textovém editoru. Redakčního systém je navržen s ohledem na požadavky moderního responzivního designu, takže úpravy můžete provádět také z většiny mobilních zařízení. Jednoduchou změnu textu přímo na stránce lze provést tzv. "inline editací", kdy text upravujete přímo na webové stránce.

Požadavky na redakční systémy se stále vyvíjejí, stejně jako požadavky na samotné webové stránky. Redakční systém FoND je proto navržen tak aby umožnil snadné přízpůsobení novým trendům. Ačkoli v řaqdě věcí vychází z předchozího redakčního systému Arsen, jedná se o koncepčně i kvalitativně nové řešení. Byl vyvinut tak aby poskytoval maximálně flexibilní a přitom jednoduchý a robustní základ pro další vývoj. Při jeho tvorbě bylo využito zkušeností s vývojem a používáním několika podobných systémů. Na základní úrovni využívá kombinaci oblíbeného frameworku Nette a osvědčeného ORM Doctrine 2. Tato kombinace často využívaných a ověřených řešení umožňila nejen rychlý vývoj systému, ale současně garantuje i velkou míru nezávislosti na konkrétním správci webových stránek, protože každý programátor se znalostmi uvedných technologií může webové stránky se systémem FoND efektivně spravovat.

Pokud máte zájem o další informace o CMS systému FoND, jeho použití, výhodách, ale samozřejmě i určitých omezeních, navštivte příslušnou část blogu.