Šablonovací systém Tina

V případě tvorby jednoduchých webových stránek není někdy použití redakčnío systému nezbytné. Redakční systém je určen pro jednoduché změny obsahu stránek bez nutnosti kontaktovat správce webových stránek. Pokud však máte webové stránky, jejichž obsah se příliš nemění může být použití šablonovacího systému jednodušší a levnější alternativou k použití plnohodnotného redakčního systému.

Šablonovací systém TINA, který používám, byl navržen s ohledem na snadné použití a přes svou relativní jednoduchost se nejedná pouze o systém šablon, ale o samostatný ekosystém webových stránek. Webové stránky tak nejsou ochuzené o možnosti používání strukturovaných "cool" URL adres, SEO parametrů, a použití jazyka PHP, ať už k odesílání formulářů, nebo dalším možnostem využití. Jeho syntaxe vychází z hojně používaného šablononovacího systému SMARTy, z jehož syntaxe vychází i Latte (šablonovací systém oblíbeného frameworku Nette). Systém má implementováno cachování šablon s automatickou kontrolou validace a mnoho dalšího.

Přestože se jedná především o šablonovací systém, je doplněn i o možnost jednoduché inline změny obsahu některých textů použitých na webových stránkách. Přestože neumožňuje formátování textu (jako inline editace redakčního systému FoND), umožní Vám u některých textů jednoduše změnit jejich obsah. To umožňuje např. měnit údaje o otvírací době, aktualizovat denní nabídku, či jiné drobné změny na webových stránkách.

Svými funkcemi je tak šablonovací systém TINA určen především pro méně rozsáhlé weby (v rozsahu několika stránek), u nichž se nepředpokládá častá změna jejich obsahu. Lze jej tak využít zejména pro webové vizitky (ať už firemní, nebo osobní), informační weby jednotlivých produktů a podobné projekty.