O čem je tvorba webových stránek

Možná jste se sami sebe ptali jak Vaše webové stránky vznikaly. Co stojí za úspěchem některých webových stránek a proč ty Vaše nemají návštěvnost kterou si podle Vás zaslouží, nebo proč máte za webové stránky platit, když mnohé firmy inzerují jejich tvorbu zdarma? Na tyto a mnohé další otázky můžete nalézt odpovědi v článcích tohoto blogu.


Seznam článků


Proč (ne)používat vlastní CMS

Mnoho tvůrců webových stránek používá Open Source systémy CMS. Tyto systémy mají řadu výhod. Jsou zdarma a mají větší či menší komunitu programátorů, kteří s nimi pracují, opravují je a vylepšují. Proč jsem se tedy, jako mnoho jiných, vydal cestou vlastního CMS? To je otázka na kterou se pokusím zodpovědět.


Potřebuji na webové stránky profesionála ?

Častý dotaz, kteří si mnozí z vás jistě položí, je, zda potřebujete pro své webové stránky profesionální (a tedy placené) řešení. nebo se můžete obejít bez něho. Odpověď nemusí být tak jednoduchá. Různé webové stránky nabízejí bezplatné nástroje pro tvorbu webu. Je to seriózní nabídka, nebo jen blamáž? Na tuto otázku se pokusím ve stručnosti odpovědět.


Krátké úvodní představení CMS FOND

Krátce Vám předatavím redakční systém FoND. Dozvíte se proč byl vytvořen a jaké technologie byly pro jeho vývoj použity. Seznámím Vás také s důvody proč využivám tento systém a přiblížím Vám jeho základní funkce a výhody.


Jak vypadá a co umí CMS FoND

Stručnou formou Vás porovedu základními funkcemi rozhraním redakčního systému FoND. Popíši také koncept na kterém je postaven. Pochopíte základní pojmy jako jsou šablona, entita a data a pod.


Šablonovací systém Tina

Základní průvodce šablonovacím systémem TINA. Obsahuje stručný přehled jeho použití a využití pro tvorbu moderních responzivních webů, důvody a způsob jeho vývoje a proč je pro některé weby vhodnější šablonovací systém než systém pro správu obsahu (redakční systém).


In-line editace v redakčním systému<br /> FoND

Redakční systém FoND umožňuje tzv. inline editaci obsahu webové stránky. Jedná se o možnost upravovat text přímo na webové stránce bez nutnosti použití rozhraní redakčního systému tak, že okamžitě vidíte jak bude výsledná změna vypadat.